بستنی چوبی هشتاد ساله شد

بستنی چوبی هشتاد ساله شد

بستنی چوبی هشتاد ساله شد

 

بستنی و تولید بستنی تاریخ طولانی دارد و احتمالا برای اولین بار با استفاده از برف یخچال‌های طبیعی در چین نوعی بستنی تولید شده است. اما کتاب‌هایی در ایتالیا از دوران قرون وسطی پیدا شده است که در ان دستورالعمل‌هایی برای تولید دسر میو‌ه های یخی وجود داشته است که به آن “سربی و یا سوربت” گفته می‌شده است.

تاریخ بستنی در امریکا به ۲۴۱ سال قبل زمانی که اولین مغازه بستنی فروشی در آمریکا در سال ۱۷۷۶ در نیویورک شروع به کار کرد برمی گردد. البته مهاجران ایتالیایی آمریکایی اولین کسانی بودند که اصطلاح لاتین بستنی را به کار بردند.

مهاجران ایتالیایی نه تنها در امریکا  بلکه در سایر نقاط دنیا بستنی را به مردم معرفی کردند. در سال ۱۸۷۰ در اکثر شهرهای بزرگ بریتانیا مهاجران ایتالیایی اولین بستنی‌ فروشی‌های سیار را راه‌ انداختند و همچنین در آلمان نیز از سال ۱۹۲۰ اولین بستنی‌ فروشی‌ها را راه‌اندازی کردند.

   در ایران هم مردم افشره انگور یا دیگر شربت‌ها را روی مقداری برف در کاسه‌ای می‌ریختند و آنرا به عنوان دسر مخصوصاً هنگام گرمی هوا صرف می‌کرده‌اند ودر سال آخر سلطنت ناصرالدین شاه ساختن بستنی در ایران متداول شد.                                                                                                                                                          در غروب زمستان سال ۱۹۰۵ کودک یازده ساله آمریکایی به نام فرانک اپرسون هنگام بازی یک لیوان شربت که در آن قاشقی قرار داشت را در حیاط منزلشان فراموش کرد و طی شب این لیوان یخ زد و روز بعد نوعی بستنی‌چوبی درست شد. او وقتی بزرگ شد این ایده را در سال ۱۹۲۳ به نام خود به ثبت رساند و بعدا به دلیل نیاز مالی مجبور شد امتیاز به ثبت original ice creamرسیده را به یک شرکت بزرگ بفروشد.

تا هشتاد سال پیش تولید بستنی چوبی بصورت دستی صورت می‌گرفت تا اینکه شبی تئو شولر که خانواده‌اش یک کارگاه نجاری داشت در یک نمایش برای نخستین‌بار در عمرش یک بستنی چوبی خریداری کرد و در آنجا ایده تولید صنعتی و انبوه آن به ذهنش خطور کرد.

   تئو شولر به همراه برادرش کارل در سال ۱۹۳۷ کارخانه بستنی سازی خودشان را به نام شولر تاسیس کردند و اندازه اولین سری بستنی چوبی استاندارد شولر ۲۷ میلیمتر بود. این بستنی با مزه‌های وانیل، توت‌فرنگی و شکلات وارد بازار شدند. سری دوم بستنی چوبی شولر با نام “لوکس” از سال ۱۹۵۶ وارد بازار شد که این بستنی وانیلی دارای روکش شکلاتی بود.  شولر که در سال ۲۰۰۴ درگذشت در سال‌های پایانی دهه ۸۰ میلادی ۴۹ درصد سهام کمپانی خود را به شرکت سهامی شکر جنوب در مانهایم آلمان فروخت و در نهایت کمپانی نستله سوئیس در سال ۲۰۰۲ شرکت شولر را خریداری کرد.

حالا در طی هشتاد سالی که از ورود بستنی چوبی به بازار می‌گذرد انواع و اقسام بستنی‌های چوبی با مزه‌های گوناگون در یخچال‌های مغازه‌ها به فروش می‌رسند وعلیرغم وجود مغازه‌های بستنی فروشی در هر کوچه و خیابانی با این حال بستنی چوبی در میان پیر و جوان طرفداران خاص خود را دارد.

در سال‌های اخیر با ورود مواد اولیه و فرم‌های پلاستکی به بازار بسیاری از خانواده‌ها خودشان اقدام به تولید بستنی چوبی می‌کنند. چابگرهای سه‌بعدی حالا بستنی‌های چوبی با طرح‌هایی تولید می‌کنند که در گذشته ساخت آن با این ظرافت امکانپذیر نبوده است.

منبع:  دویچه وله

گرداوری:  سوگند ساجدی

Share this post