تیراندازی در مجلس ایران و مقبره آیت الله خمینی

تیراندازی در مجلس ایران و مقبره آیت الله خمینی

تیراندازی در مجلس ایران و مقبره آیت الله خمینی

مروز 17 خرداد ماه 1396 ( 7 جون 2017) در تهران شاهد حملات تروریستی بوده ایم. تروریست ها با اهداف از قبل تعیین شده به مجلس ایران و مقبره آیت الله خمینی حمله کردند که داعش مسئولیت حملات را به عهده گرفت است.

خبرگزاری های ایران از وقوع تیراندازی در راهروی ورودی مجلس در بهارستان و همچنین تیراندازی و انفجار انتحاری در مقبره آیت الله خمینی خبر داده اند. سرپرست اورژانس کشور تعداد کشته شدگان در حملات امروز تهران را دستکم ۱۲ تن و شمار مجروحان حملات امروز ۴۲ نفر اعلام کرده است. همچنین مسوولین اظهار کرده اند که مهاجمان با پوشش زنانه وارد مجلس شده و اقدام به حمله کرده اند.
صبح روز چهارشنبه و در حاشیه جلسه علنی مجلس افراد مسلح وارد مجلس شده و شروع به تیراندازی کرده اند. به گفته برخی نمایندگان حاضر در محل، تعداد مهاجمان چهار نفر بوده اند. یکی از نمایندگان مجلس به خبرنگار ایسنا اظهارکرده که یکی از افراد مسلح خود را در طبقه چهارم ساختمان مجلس در بخش دفاتر نمایندگان منفجر کرده است.
خبرگزاری صدا و سیمای ایران به نقل از الیاس حضرتی، نماینده تهران نوشته است: ضاربان مجهز به دو قبضه کلاشينکف و يک قبضه سلاح کمری بودند و همچنین یگان تکاورهای سپاه در آرامگاه آیت الله خمینی مستقر شدند. هم اکنون در مترو در ایستگاه حرم تدابیر شدید امنیتی برقرار است.

بر طبق صحبت های برخی از نمایندگان مجلس چهار نفر وارد مجلس شدند و اين گروه به ارباب رجوع و محافظين درب تيراندازي كردند و تعدادي از محافظان را مجروح كردند و یکی از نیروهای حفاظت مجلس شهید شده است. سپس وارد ساختمان دفتر نمايندگان مجلس شدند و آنجا هم تيراندازي انجام دادند. و طبق گزارش نهاد های رسمی از نمايندگان كسي مجروح نشده است و صحن مجلس در وضعيت عادي به قانون گذاري مي پردازد.
در پی حادثه تیراندازی در مجلس و حرم ؛ وزیر کشور به سرعت هیات دولت را ترک کرد

وزیر کشور با اشاره به حوادث تیراندازی اخیر در مجلس و حرم اعلام کرد که شاید جلسه شورای تامین استان تهران تشکیل شود. وی درحالی که ساختمان دولت را با سرعت ترک می کرد گفت که برای پیگیری مسئله ناگزیر به ترک سریع از محل شد. گفتنی است فضای حاکم بر محدوده ساختمان پاستور تحت تدابیر شدید امنیتی قرار گرفته است. همچنین به دنبال حادثه تیراندازی صبح امروز مجلس،کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس جلسه فوق العاده تشکیل میدهد.

اعزام آمبولانس برای انتقال مصدومان حمله انتحاری در مجلس و حرم آیت الله خمینی

در پی حادثه در مجلس شورای اسلامی، اورژانس تهران برای رسیدگی به وضعیت مصدومان احتمالی ۹ دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به ساختمان مجلس اعزام کرد.
براساس اعلام مرکز اورژانس، همچنین دقایقی پس از این حادثه خبر تیراندازی در حرم آیت الله خمینی اعلام شد که در پی آن ۶ دستگاه آمبولانس و یک اتوبوس آمبولانس به محل حادثه اعزام شده است.

منابع:
بی بی سی فارسی / یورو نیوز فارسی / خبرگزاری های داخلی ایران

گرداوری :امیررضا حشمت

Share this post